Giyim Tarzı

Nasıl Giyim Tarzı Oluşturulur?

Karakterinizi yansıtmanın en dikkat çekici hali giyim tarzımızdır. Giyim tarzımız sadece karakterimizi değil aynı zamanda duygularımızı bile ifade etmenin en görsel hali olduğu söylenebilir. Kimi zaman karşı tarafın inancını, yaşam tarzını, yaşadığı yeri, ekonomik durumunu ve belki işini bile giyim tarzıyla anlayabiliriz. Moda insanların kendini ifade etmesinin bambaşka bir şeklidir.

Giyim tarzı oluşturmanın püf noktaları nelerdir?

En önemli püf noktalarından biri yaşına göre giyinmektir. Her yaşa uygun çeşitli markalara ait farklı giyim tarzlarına uygun ürünler bulunmaktadır. Yaşına uygun giyim ürünleri seçmek hem toplum içinde kötü imaj çizmemenize ve kendinizi olduğunuz gibi ifade etmenize çok yardımcı olacaktır. Ayrıca yaşam biçiminize uygun olarak giyinmek büyük kolaylık sağlayacaktır. Çok tempolu ve koşturmanız gereken bir işiniz varsa topuklu ayakkabı veya kısa eteklerdense sizin işinize daha çok yarayacak spor ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Tabi ki süslü bir yapınız varsa giydiğiniz eşofmanları bile kendinize uygun şekilde süsleyerek kendinizi yansıtabilirsiniz. Tüm bunlardan daha önemli diğer bir konu vücut yapınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Kusurlarınızı gösteren değil kapatan giyim tarzı benimsemeniz gerekmektedir.

Giyim tarzı oluşturmak için yapılabilecekler nelerdir?

tarz yapma

Sosyal medyadan yararlanarak popüler olan tarzları takip edebilir, kendi tarzınıza benzer gördüğünüz kişilerin giyim tarzını kendiniz için örnek alabilirsiniz. Ünlü markaların ürünlerine ulaşım artık çok daha kolay. Modadaki son gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. İnternet alışverişin popülerleşmesiyle istenilen giyim ürünlerine erişimi oldukça kolaylaştırmıştır. Her zaman temiz ve renk uyumu bulunan giyim stili oluşturmaya dikkat etmelisiniz. Ünlülerden ilham almaktan çekinmemelisiniz. Çoğu ünlünün çok iyi stilistlerde çalıştığını bilmelisiniz.

Farklı mağazalardan ve markalardan alışveriş yapılmalıdır. Böylece stiliniz için en iyi parçalara çok farklı seçeneklerle ulaşma imkanı bulabilirsiniz. Nasıl görünmek istediğinize karar vermek size yardımcı olabilir. Hayallerinizdeki kendinizi hayal ettiğiniz tarzda ilerleyebilirsiniz. İmza parçalarınız ve dikkat çekici ürünleriniz olmalıdır. Aynı zamanda zamansız ve eskimeyen ürünleri de seçerek bütçenizi çok zorlamamış olursunuz. Her zaman giyilebilecek şık parçaları unutmamanız gerekmektedir. Spor ya da şık bir tarzınız olabilir ama deri ceket, kot ceket, siyah elbise her tarz için kurtarıcı ve vazgeçilmezdir.

Giyim tarzı oluştururken yapılabilecek hatalar nelerdir?

Vücut yapınıza uygun giyinmezseniz giyim tarzı oluşturmanız çok zordur. Giyim tarzınızı kusurlarınızı göz önüne sererek iyi görünemezsiniz. Stil zamanla tam olarak oturabilir. Aceleci olmak sadece kafanızı karıştıracaktır. Giyim tarzınızı zamanla ve büyük bir çabayla oturtabilirsiniz.

Hep aynı markalardan alışveriş yapmak sizi tek bir yönde ilerletebilir. Farklı markalara şans vermekten çekinmemelisiniz. Sevdiklerinizin ve güvendiğiniz insanların fikirlerini sormalısınız. Tabi ki son kararın her zaman sizin olması gerektiğini asla unutmamalısınız. Sonuçta kendi tarzımızı oluşturmaya çalışmaktasınız. Hayat tarzınıza uygun giyinmemek sizi belki de en zora sokabilecek durumdur. Yaptığınız işe ve hayat şartlarına uygun giyinmeye çalışmalısınız.

Bizi twitter da takip edebilirsiniz.