giyimde renkler

Giyimde Hangi Renkler Birbirine Uyar?

Giyimde hangi renkler birbirine uyar?  Kombinin güzelliği kadar renk uyumu da çok önemlidir. Renkler birbirine uymalı, alakasız ya da uymayan renkler seçilmeli. Renk uyumu seçerken ten renginizi de baz alarak seçmelisiniz. Açık tenli insanlar daha koyu renkli, koyu renk tonuna sahip insanlar ise daha açık renkli kıyafetler seçmelidir. Kombininizi oluştururken kışın daha koyu renkler, yazın ise daha cıvıl cıvıl açık renkler tercih etmelisiniz.

Siyah beyaz renk uyumu

En klasik bir o kadar da en uyumlu renk siyah ve beyazdır. Moda Tasarımı ile yakından ilgilenen insanlar da bunu sıklıkla dile getirir. Gerek takım kombinler de gerekse etekli kombinler de en çok tercih edilen renk siyah ve beyazdır. Birbirlerinin ne kadar zıt rengi olsa da en çok uyan ve her tene yakışan renklerdir. Sizde kombinlerinizi oluştururken siyah ve beyazı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Lacivert ve beyaz renk uyumu ​​​​​​

Beyaz renk her rengi uyduğu gibi laciverte de çok yakışan bir renktir. Lacivertin tatlı tonu beyaz ile birleştiği zaman harika bir uyum sağlayacaktır. Buradaki önemli nokta beyaz bir kombin yaptıysak tercih edeceğiniz ikinci renk koyu bir renk olmalı.

​​​​​​Haki ve siyah

Bir dönemin en çok tercih edilen rengi haki ve siyahın asilliği ile birleştiğinde harika bir ahenk içinde uyum sağlayacaktır. İkisi de koyu renk olmasına rağmen güzel bir uyum sağlanacaktır.

Önemli detay ise bu iki rengi daha çok açık tenliler tercih etmesi gerekiyor. Koyu bir tene sahip insanlar tercih ettiği zaman seni koyu olduğu zaman renkler boğacak ve güzel bir uyum sağlanamayacak.

Sarı ve lila

Yazın en çok tercih edilen renkler arasında olan Sarı birçok renk ile uyum sağlayabilir. Bunların başında da lila gelir. Lilanın yumuşaklığı ve sarının cıvıllığı ile birleştiği zaman harika bir uyum sağlayacaktır. Özellikle yazın sarı ve lila ile kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yeşil ve kahverengi uyumu

Birbirine en çok yakışan renkler arasında olan yeşil ve kahverengiyi hem yaz kombinlerinizde hem de kış kombinleriniz de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Kahverengi koyu renk olduğu için yeşil ile birleştiği zaman daha canlı ve daha çekici görünecektir.

Krem rengi

Krem rengini hemen hemen her renk ile kombinleyebilirsiniz. Fazla açık bir renk olduğu için her renge uyum sağlayacak ve kombilerinizin tamamlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır: krem rengi kullanırken daha çok koyu renge sahip olan insanlar tercih ederse ten rengini daha açık gösterecektir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise krem rengi zaten açık bir renk olduğu için daha çok koyu bir renk ile kombinlemeniz doğru olacaktır.

Üç renk uyumu

Genellikle renk uyumu dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen iki renk uyumudur. Moda ile yakından ilgilenen insanlar ise üç renkle yapılan kombinlerin daha doğru olduğunu söyler. Sizde kombin yaparken üç renk ile yapabilirsiniz.

İç Giyim Tasarım Kursu