Sade Gelinlik

Sade Gelinlik Modelleri 

Bu yılın favorisi geçen yıl başlayan sadelik akımının temsilcisi sade gelinlik modelleri 2020 yılına damgasını vuracak. Şık ama doğal olmak isteyen, abartı sevmeyen, işlemeden hoşlanmayan gelin adaylarının tercihi düz gelinlik modellerinde alternatifler her geçen yıl daha da artıyor.

Saten, Tül ya da Şifon Kumaşın Kullanılır

Birçok gelinlik tasarımcısı en iddialı modelleri ile moda dünyasında yerini alıyor. Saten, tül ya da şifon kumaşın kullanıldığı sade gelinlik modelleri bu yıl A kesimlerde daha çok öne çıkıyor, bu tarz gelinlikler düz kesim olması nedeni ile en fazla atletik ya da kum saati tabir edilen vücuda sahip gelin adayları tarafından seçiliyor.

İşlemeli Dantel Detaylı Sade Modeller Şaşırtıyor

Sadelik işlemesiz gelinlik anlamında değil yeni tasarımlarda işlemeli hatta tül detaylı olmasına rağmen çok sade modellerde alıcılarına sunuluyor. Sade gelinlik seçiminde düğünün yapılacağı yer ve gelin adayının vücut tipi önemlidir bu iki detay ile gelinlik modeli tasarlanmalıdır. Geniş kalçalı ve ince belli birinin tercih etmesi uygun olan model A kesim modeller olabildiği gibi V, kayık yaka ya da straplez modellerde seçilebilir.

Dikdörtgen Vücut İçin İki Parça Tercih Edilmeli

Büyük göğüs, geniş omuz, kalın bel ve düz kalçaya sahip adaylar kare veya küçük V yakalı modelleri seçmeli, bel kısmından altı şifon olan kumaşa yırtmaç detayı da katılabilir. Dikdörtgen vücut tipine sahip olan gelinler ise mutlaka iki parçalı modellere yönelmeli, üst kısım dantel etek kısmı ise ipek kumaş olan gelinlik modelleri onlar için idealdir.

Her Mevsimin Gelinliği Sade Modeller

Tüm gelinlik modellerinde düğün mekânı ön planda yer alsa da sade gelinlik modellerinde kabarık gelinlik modelleri gibi her mekân için uygundur. İlkbahar ve yaz aylarında olacak düğünde uçuşan bir sadelik kış düğünlerinde yerini uzun kollu bir şıklığa bırakabilir.

Vücut tipine göre Gelinlik Seçimi Tarzınız Belirleyecektir

Tarzınız gelinlik seçiminizi belirleyecektir ama ben karar veremiyorum diyorsanız o halde gelinlik dikim kursu gelin adaylarının uğraması gereken adreslerin başında yer almaktadır, karar verirken öneri almak seçimlere katkı sağlar.