Dikiş Kursu Fiyatları

Günümüzde kadınlar hem kendileri bir şeyler üretebilmek hem de evin geçimine katkı sağlamak için kurslara gitmektedirler. Dikiş, nakış, çeyiz üzerine olan kurslar ve el sanatları kursları bu kursların başında gelir. Dikiş kursu fiyatları, normal ev tipi dikiş makineleri ya da sanayi tipi makineler arasında ücret farkı olmaktadır. Giyim sanayisinde büyük endüstriyel dikiş makineleri kullanılmaktadır. Eğitimlerimiz sanayi tipi dikiş makinelerinde verilmektedir.

Dikiş Kursları

Dikiş Kursları

Dikiş kursu, kursiyere konfeksiyon ve terzi atölyelerinde kullanılan makineleri tanıtma ve kullanma yeteneğinin sağlanması amacıyla açılır. Kursiyerlerimiz dikiş üzerine tüm teknik bilgileri bu kurslarda öğrenir. Kursumuz milli eğitim bakanlığına bağlıdır ve kursumuzda eğitmenlik yapanlar ustalık eğitimi almış, ayrıca akademik eğitimini tamamlayan eğitimcilerdir. Tüm teknik ve dikiş bilgisine hakim eğitmenlerdir.

Dikiş Kurslarında Eğitim

Kursumuzda dikiş kursu makine tanıtımı kursiyerin makineleri kullanma yeteneği gelişimi ve giysi kesimi gibi temel dikim teknikleri eğitimi verir. Fermuar dikimi, kemer ve yaka dikimi uygulamalı olarak öğretilir. Kişi üzerinde kıyafet provası yapma ve tasarım yapma yeteneğini kazandırır. Kumaş çeşitleri tanıtılır. Bu işi yapacak kişilerin kumaşları bilmesi önemlidir. Kursumuzda kumaş kesiminin teknikleri anlatılır.

Kumaş üzerinde teğel yapma, birleştirme, esnetme ve gaze gibi dikiş teknikleri eğitimi verilir. İngiliz dikişi köşeli ve kavisli dikişler, pens çalışması gibi çalışmalar yapılır. Ölçüye göre pratik etek kalıbı kesimi gizli fermuar ile etek dikim çalışması yapılır. Kadın veya erkek gömlek kesim ve dikimi öğretilir. Ayrıca kursiyerimiz kendi tasarladığı bir de giysiyi diker. Bu hem tasarım nem de dikiş kabiliyetini geliştirir.

Dikiş kursu olarak hem dikiş hem de nakış kursu olarak hem kıyafetlere hem de çeyiz işlerine ait teknikler öğretilir. Kursiyerimiz pratik olarak kesim yapma ve dikiş dikme becerisine sahip olurlar. Bu kursları bitirenler kendileri eğitim verebilecekleri gibi kendi iş yerlerini açma imkanına da sahip olabilirler.

Dikiş Kursu Ücretleri

Dikiş kursu fiyatları milli eğitimin belirlediği tarifeler üzerinden ücretlendirilir. Sınıflarımız öğrenci sayısına yani kontenjana göre açılır. Genelde rahat çalışılması açısından 10-15 kişilik sınıflar halinde açılır. Süreye göre fiyat belirlenir.

Uzun süreli kurslarda ücretler yüksektir. Kısa süreli kurslarda daha azdır. Dikiş kursu fiyatları dört aylık süreler ve bir aylık süreler halinde belirlenir. Kursiyerlerimiz için belirli zamanlarda fiyatlarda indirim yapmakta ve daha çok kursiyerimize ulaşma imkanımız bulunmaktadır.

Kumlu Krep Kumaş: modelistlikkurslari.com/kumlu-krep-kumas/